Ботокс після 45. Важливі особливості
(044) 280-1162
(068) 610-2020
КИЇВ, КЛОВСЬКИЙ УЗВІЗ, 11

Ін'єкції ботулотоксинів (препарати Ботокс, Диспорт, Ксеомін і ін.) - одна з найбільш затребуваних і популярних процедур естетичної медицини.


Після введення препаратів спостерігається швидкий омолоджуючий ефект, процедура доступна, добре переноситься, має мінімум протипоказань.

Багаторічний досвід застосування препаратів дозволив фахівцям напрацювати різноманітні схеми ін'єкцій з урахуванням особливостей будови обличчя і індивідуальних побажань кожного пацієнта. На першу процедуру найчастіше звертаються у віці 30-35 років, з появою перших очевидних ознак старіння. Більшість стандартних схем введення препаратів гарно працюють якраз у цій віковій групі. Разом з тим, досить часто за першою ін'єкцією звертаються пацієнти старше 45 років. Саме в осіб зі зрілою шкірою стандартні схеми не завжди можуть бути використані.


Чому це так?


1.

Після 45 років спостерігається вікове зниження тонусу лобової м'язи з деякими опущеннями лінії брів і видимим навантаженням верхньої повіки. Лобовий м'яз - це саме той м'яз, активність якого формує горизонтальні зморшки лоба. Спроба вколоти ботулотоксин за стандартною схемою може призвести до «падіння» брів і подальшого опущення верхньої повіки.

2.

У осіб зі зрілою шкірою часто спостерігається уповільнення венозного відтоку від тканин обличчя, що є причиною схильності до набряків. Мімічні м'язи беруть безпосередню участь в регуляції венозного і лімфатичного відтоку. Блокада м'язової активності ботулотоксином може посилити явища венозного застою. Крім розгладження зморшок в цьому випадку, буде спостерігатися набряклість обличчя (особливо в першій половині дня). Можливі мігренеподібні головні болі.

3.

Для усунення зморшок зовнішнього кута ока («гусячі лапки») зазвичай проводиться часткова блокада активності кругового м'яза ока. У старших вікових груп потрібна особлива обережність при виконанні саме цієї процедури. Перераслаблення м'язів нижньої повіки здатне викликати випинання жирової клітковини, що оточує очне яблуко. Це призведе до формування стійких «мішків» під очима.

Таким чином, можна сказати, що у старших вікових груп крім зморшок є цілий ряд інших вікових змін тканин обличчя, які обмежують застосування стандартних схем введення ботулотоксинів. Позбавлення від зморшок, у таких пацієнтів, не повинно бути самоціллю. Застосування ін'єкцій ботулотоксину вимагає особливої ​​обережності. Результатом має стати вдалий загальний образ. Тому вдале застосування різних омолоджуючих методик в осіб зі зрілою шкірою - це завжди компроміс між омолодженням і відсутністю небажаних побічних ефектів.


Олександр Усатенко.

Кандидат медичних наук.

Клініка «Медеско»